Logo
تاریخ : چهارشنبه 4 مهر 1397
کد 992

با حضور نماینده وزیر علوم؛

مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه بناب برگزار شد+تصاویر

این مراسم ظهر روز سه شنبه 3 مهر در سالن کنفرانس علامه طباطبایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بناب؛ مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه بناب با حضور نماینده وزیر علوم و سرپرست دانشگاه تبریز، فرماندار، شورای اداری شهرستان، اعضای بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه بناب برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت کلام ا... مجید توسط قاری برجسته کشوری و قرائت سرود ملی، در ابتدا مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، حجت ­الاسلام والمسلمین رنجبر به ایراد سخنرانی پرداخت.
حجت الاسلام والمسلمین عیسی رنجبر در ابتدا ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز، نیاز اصلی دانشگاه ها در اوضاع فعلی را وحدت و آرامش عنوان کرد و گفت: برای اینکه بتوانیم به پیشرفت و رشد دست پیدا کنیم ابتدا باید به مقوله وحدت توجه بیشتری داشته باشیم.
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه بناب ضمن تاکید بر اینکه دانشگاه باید یک مرکز انقلابی باشد، گفت: با ایجاد دانشگاه انقلابی می توان خواست و منویات مقام معظم رهبری را تحقق بخشید.
در ادامه دکتر کریم عباسیان، سرپرست سابق دانشگاه به ارائه گزارش عملکرد خود در مدت 18 ماه سرپرستی دانشگاه بناب پرداخت.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید، دکتر امین رفیعی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات 18 ماهه سرپرست سابق دانشگاه، به جناب آقای دکتر حسین پیری سرپرست دانشگاه بناب تبریک گفت.
فرماندار بناب در ادامه جناب آقای دکتر پیری را منتخب اعضای هیات علمی دانشگاه قلمداد کرد و گفت: جناب آقای دکتر پیری عضو هیات علمی دانشگاه بناب بوده و شخصی بسیار دغدغه مند می باشند و همچنین ایشان پیشنهاد و منتخب اعضای هیات علمی دانشگاه بناب می باشند که امیدوارم این نقطه قوتی باشد برای پیشرفت دانشگاه.
دکتر مجیدی، نماینده وزیر علوم و سرپرست دانشگاه تبریز در آئین تودیع و معارفه گفت: دانشگاهها باید در حل چالش های اجتماعی پیشرو و پیش قدم باشند.
وی ادامه بر لزوم استفاده از تمامی گرایشات در دانشگاه تاکید کرد و گفت: باید در بدنه دانشگاه از تمامی گرایشات سیاسی و پتانسل های موجود در دانشگاه استفاده شود.
بر اساس این گزارش در بخشی از مراسم قائم مقام بنیاد حامیان علم و فناوری در دانشگاه، آقای آقامحمدپور به ایراد سخنرانی پرداخت.
دکتر حسین پیری، پس از دریافت حکم سرپرستی دانشگاه بناب ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و شهیدان مدافع حرم و ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی اهواز، شهادت جمعی از هموطنان و سربازان رشید وطن را تسلیت گفت.
سرپرست دانشگاه بناب در ادامه از مقام عالی وزارت، جناب آقای دکتر غلامی و معاونین محترم ایشان در اعتماد به ایشان و احترام به دانشگاهیان و اعضای هیات علمی سپاس‌گزاری کرد و گفت: ”این اقدام، اعتماد به دانشگاهیان، اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان است و بدون شک این اعتماد، مسولیت بنده و همکارانم را در دانشگاه بناب صد چندان خواهد نمود تا با تلاش‌های شبانه‌ روزی به نحو احسن پاسخ این نگرش مثبت به جامعه دانشگاهیان را بدهیم."
وی در ادامه خاطر نشان کرد: "با فراهم نمودن محیط‌های مناسب آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه سعی خواهیم نمود فضای آرام علمی برای دانشجویان فراهم نماییم،  تا بتوانیم در تربیت جوانانی خلاق، متعهد و متخصص برای جامعه، که همان هدف اصلی دانشگاه‌ها می‌باشد گام موثر برداریم و پذیرای پیشنهادات، انتقادات دانشجویان بوده و تلاش خواهیم نمود ارتباط نزدیکی با دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های علمی داشته باشیم.”
پیری در بخشی از سخنان خود ضمن ابراز نگرانی از مشکل کمبود فضای فیزیکی گفت: "در حال حاضر متاسفانه، فضای فیزیکی دانشگاه پاسخ‌گوی نیازهای اولیه اعضای هیات علمی و دانشجویان نیست و اعضای هیات علمی در اتاق‌های چهار یا پنج نفره مشغول به فعالیت می‌باشند و امکان برگزاری تمامی کلاس های دانشگاه در محوطه داخل دانشگاه وجود ندارد و دانشگاه را مجبور به استفاده از فضای فیزیکی دانشگاه‌های دیگر شهرستان نموده است."
سرپرست دانشگاه بناب در پایان ضمن تاکید بر منویات امام و مقام معظم رهبری گفت: تحقق منویات امام و رهبری برای رسیدن به چشم انداز بیست ساله، سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها و تحقق نقشه جامع علمی کشور، مسیر راه ترسیم شده‌ی وزارت علوم و استفاده از منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید مسیر راه خواهد بود.
پایان خبر


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 4 مهر 1397
  • ساعت 15
  • توسط مدیر سایت روابط عمومی
  • تعداد بازدید 456
نظرات شما
captcha refresh