تاریخ : دوشنبه 16 بهمن 1396     |     کد : 916

فرمانده سپاه ناحیه بناب؛

اردوی راهیان نور دانشگاه‌های بناب در نیمه دوم اسفندماه جاری برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه بناب گفت: اردوی راهیان نور دانشجویان دانشگاه‌های بناب با عنوان «از دانشگاه تا دانشگاه» در نیمه دوم اسفندماه با شرکت حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بناب، سرهنگ عمران دوستی، فرمانده سپاه ناحیه بناب در نشست هماهنگی اردوی راهیان نور دانشجویان گفت: اردوی راهیان نور دانشجویان دانشگاه‌های بناب تحت عنوان «از دانشگاه تا دانشگاه» در نیمه دوم اسفندماه با شرکت حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان در دو بخش برادران و خواهران دانشگاه‌های شهرستان بناب به صورت مجزا برگزار می‌شود.

دوستی مطرح کرد: باید با برنامه ریزی دقیق نسبت به اعزام دانشجویان در دانشگاه‌های شهرستان اقدام کرد، و نقاط ضعف سال‌های گذشته را برطرف و نقاط قوت را تقویت کرد.

فرمانده سپاه ناحیه بناب تشکیل و تقویت کارگروه‌های فرهنگی راهیان نور، تهیه بسته‌های فرهنگی مناسب، تشکیل کمیته ارزیابی نظارت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اردوی راهیان نور را از دیگر اقدامات برای تقویت کیفیت اردو‌ها ذکر کرد.

دوستی با تاکید بر اینکه همه دانشجویان با هر رویکردی باید بتوانند در اردو‌ها شرکت کنند، بیان کرد: این اردو‌ها زمانی به هدف خود می‌رسند که فراگیری لازم را داشته و همه مجموعه‌های دانشجویی صرف نظر از تعلقات فکری و جناحی در اردو ثبت نام کنند.

رئیس دانشگاه بناب نیز با اشاره به توسعه بیشتر و بهتر فرهنگ اردوی راهیان نور در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: امیدواریم با هدفمند کردن اعزام اردو‌های راهیان نور در بین دانشگاه‌های کشور شاهد افزایش کیفی و کمی اعزام‌ها باشیم که در این راستا، نیازمند فرهنگ سازی و ایجاد دستورالعمل‌ها و سازو کار‌های لازم برای اردو‌های راهیان نور در دانشگاه‌ها هستیم.

کریم عباسیان افزود: دانشگاه یکی از محیط‌های مناسب برای ترویج فرهنگ دینی و استفاده از ظرفیت‌های دفاع مقدس برای اردوی راهیان نور است و راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی دانشگاه‌ها است.

وی تصریح کرد: دانشگاه بناب با سپاه همکاری و تعامل سازنده‌ای دارند و به خوبی مشغول فعالیت هستند و دانشگاه بناب اعلام آمادگی می‌کند، بعنوان یکی از ارگان‌های دولتی مستقر در شهرستان در برنامه‌های فرهنگی شهر همکاری کند.

گفتنی است، اردوی راهیان نور دانشگاه‌های شهرستان بناب از مناطق عملیاتی شلمچه، طلاییه، فتح المبین، هویزه، اروند کنار، دهلاویه و فکه بازدید خواهند کرد.

همچنین تاریخ حرکت کاروان راهیان نور «از دانشگاه تا دانشگاه» دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان بناب ۲۰ و ۲۱ اسفند ماه به مدت ۱۰ روز، و مهلت ثبت نام تا دهم اسفند ماه در دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌هاست.

منبع: SNN


نوشته شده در   دوشنبه 16 بهمن 1396  ساعت  15:24   توسط   مدیر سایت روابط عمومی    تعداد بازدید  225
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :