Logo
تاریخ : يکشنبه 2 دي 1397
کد 1031

با حضور روسای ادارات برگزار شد؛

نشست شورای پژوهش شهرستان بناب

نشست شورای پژوهش شهرستان بناب با حضور معاون فرماندار و روسای ادارات شهرستان و رئیس دانشگاه بناب در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه بناب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بناب؛ صبح امروز یکشنبه، نشست شورای پژوهشی شهرستان با حضور معاون فرماندار و روسای ادارات شهرستان بناب به میزبانی دانشگاه بناب برگزار شد.
دکتر حسین پیری، رئیس دانشگاه بناب ارتباط صنایع با مراکز علمی را نیازمند به بازنگری توسط متولیان دانست و گفت: متاسفانه صنایع کشور از دانشگاهها که صاحب علم هستند در حل مشکلات صنعتی کمک نمی گیرند و اغلب برای رفع مشکلات خود به کشورهای صنعتی رجوع می کنند.

پیری در ادامه اذعان داشت: مسئولان و متولیان بودجه باید اولویت اصلی بودجه ای کشور را به مقوله ی پژوهش تخصیص دهند تا مراکز علمی و پژوهشی بیش از پیش بتوانند در تبدیل علم به صنعت کوشا باشند.

وی در ادامه از دوری صنایع با مراکز علمی و دانشگاهها ابراز گلایه کرد و گفت: ارتباط صنعت با دانشگاه به صورت عملیاتی انجام نمی پذیرد و مسئولان اگر این معضل را نهادینه کنند و صاحبان صنایع با دانشگاهها لینک شوند بالطبع اوضاع صنایع ما بهتر از اوضاع فعلی خواهد بود و آن موقع علم تجاری سازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه بناب اساتید این دانشگاه را جزو اساتید جوان و برتر کشور نام برد و گفت: دانشگاه بناب خوشبختانه از اساتیدی جوان و تحصیل کرده در دانشگاههای بزرگ کشوری و بین المللی بهره مند است به همین جهت اعلام آمادگی می کنیم در رفع مشکلات صنایع مستقر در شهرستان در خدمت صاحبان صنایع باشیم.

در ادامه مدیر مرکز رشد شهرستان بناب، دکتر محمد علی مهتدی بناب، گفت: متاسفانه در کشور به مقوله ی پژوهش بصورت زیربنایی پرداخته نمی شود و پژوهشگران اغلب بعنوان طرح های زود بازده از مقوله ی پژوهش استفاده می کنند.

مهتدی در ادامه اوضاع ارتباط دانشگاه با صنعت در کشور را خوب ارزیابی نکرد و گفت: اوضاع ارتباط دانشگاه با صنعت مناسب نیست و اغلب صاحبان صنایع به دانشگاهیان در جهت رفع مشکلاتشان اعتماد نمی کنند.

دکتر میرسجاد هاشمی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه بناب دانشگاههای نسل جدید را دانشگاههای فناورانه دانست و گفت: دانشگاهها در دهه های آغازین انقلاب آموزش محور بودند ولی امروزه بر حسب نیاز جامعه دانشگاههای نسل جدید تبدیل به دانشگاههای فناورانه شده اند و خوشبختانه دانشگاه بناب نیز در این راه گام بر می دارد.

هاشمی مقوله ارتباط دانشگاه با صنعت را یک موضوع و دغدغه ی اساسی دانست و گفت: در دانشگاهها و مراکز آموزشی جلسات کلیشه ای فراوانی در خصوص ارتباط دانشگاه با صنعت برگزار شده است و اغلب جلسات به بهره برداری مناسب چه از طرف صنایع و چه از طرف دانشگاهها نرسیده است؛ مسئولین و متولیان باید در این مقوله بصورت عملیاتی دست به کار شوند و دانشگاهیان نیز باید اعتماد صاحبان صنایع را به خود جلب کنند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه بناب از افزایش چشمگیر انتشار مقالات پژوهشی در امسال خبر داد و گفت: امسال اساتید دانشگاه بناب تعداد 126 مقاله ی ISI اغلب در سطح Q1 منتشر کرده اند که این آمار سال به سال بیشتر می شود و این نوید بخش شتاب روز افزون دانشگاه بناب در مقوله پژوهش است.
پایان خبر 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 دي 1397
  • ساعت 12
  • توسط مدیر سایت روابط عمومی
  • تعداد بازدید 289
نظرات شما
captcha refresh