Logo
تاریخ : شنبه 1 دي 1397
کد 1027

به مناسبت سالروز شهادت استاد مفتح در دانشگاه بناب برگزار شد؛

حوزویان و دانشگاهیان بناب در جمعی صمیمی

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه ودانشگاه با حضور پرشور دانشجویان و طلاب حوزه علمیه بناب در سالن اجتماعات دانشگاه بناب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بناب به نقل از انعکاس؛ دکتر حسین پیری، رئیس دانشگاه بناب در ابتدای این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) و آیت الله مفتح نقش حوزه و دانشگاه در توسعه و گسترش علم و دین را بسیار مهم دانست و گفت: حوزه های علمیه قبل از انقلاب اسلامی در جهت برپایی عدالت و گسترش دین و فرهنگ اسلامی نقش پرنگی در این کشور ایفا کرده‌اند.

رئیس دانشگاه بناب وحدت و یکپارچگی هر چه بیشتر دانشگاه ها با حوزه های علمیه را بسیار مهم دانست و گفت: بنا به فرمایشات امام خمینی(ره) دانشگاه و حوزه برای پیشرفت باید درکنار و پشت هم باشند چراکه دین و علم با کمک هم رشد می کنند.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه بناب پتانسیل ها و ظرفیت خوبی برای پیشرفت علم وجود دارد، اذعان داشت: مطمئنا دانشگاه بناب با تکیه بر همین ظرفیت ها در ۱۰ سال آینده به جایگاه خوبی علی الخصوص در حوزه ارتباط با صنعت دست پیدا خواهد کرد.

دکتر پیری گسترش روابط با حوزه علمیه بناب را یکی از اهداف اصلی این دانشگاه عنوان کرد و گفت: با توجه به وحدت خوبی که بین عوامل این دانشگاه با یگدیگر وجود دارد زمینه برای گسترش همکارهای بیشتر با حوزه علمیه ولیعصر(عج) بناب فراهم است.

در ادامه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بناب، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رنجبر، ضمن گرامیداشت یاد استاد شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: هر جا که وحدت حاکم بوده آن جامعه و آن قشر موفق بوده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه بناب به عنوان سرباز حوزه علمیه برای وحدت حوزه و دانشگاه قدم هایی را برداشته است؛ افزود: تداوم وحدت حوزه و دانشگاه نیازمند تقویت گفتگو بین این دو نهاد است.
پایان خبر 
گزارش تصویری؛   • نوشته شده
  • در شنبه 1 دي 1397
  • ساعت 08
  • توسط مدیر سایت روابط عمومی
  • تعداد بازدید 150
نظرات شما
captcha refresh