تاریخ : سه شنبه 15 ارديبهشت 1394     |     کد : 556

احیای دریاچه ارومیه حق مسلم ماست

نماینده بناب: مسوولان باید مقصرانی را که در سال های گذشته موجب تشدید بحران دریاچه ارومیه و تحمیل این بلای زیست محیطی به منطقه شدند شناسایی کرده تا آنها از مردم عذرخواهی کنند.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی روز سه شنبه در نشست کرسی آزاد اندیشی احیای دریاچه ارومیه که با حضور نماینده ویژه رییس جمهور ، مدیران استانی و نمایندگان تشکل غیر دولتی ترتیب یافته بود، گفت: مسوولان ستاد احیای دریاچه ارومیه باید هر ماه به مردم گزارش دهند که اعتبار اختصاص یافته برای این ستاد به چه میزان جذب و در کجا صرف شده است.

نماینده مجلس با انتقاد از برخورد سیاسی با موضوع دریاچه ارومیه، گفت: از ابتدا نباید موضوع دریاچه ارومیه را سیاسی می کردند چون خیلی از دلسوزان از ترس رد صلاحیت گزینشی، جرات اظهار نظر درباره احیای دریاچه ارومیه را ندارند.

حجت الاسلام باقری اظهار کرد: بالاخره دریاچه ارومیه با هزینه چند هزار میلیاردی احیا خواهد شد اما انجام کارهای غیرکارشناسی و غیر علمی در این موضوع جایز نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال از دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه که چرا شش دانشگاه دولتی استان آذربایجان شرقی در طرح احیا نامحرم هستند، گفت: دانشگاه صنعتی شریف محترم است اما حداقل دانشگاه تبریز قدمت بیشتری از آن دارد و از لحاظ میدانی هم به دریاچه ارومیه نزدیک تر است.

حجت الاسلام باقری با اشاره به اینکه، هر مدیر مسوولی که در زمینه احیای دریاچه ارومیه وظایف محوله خود را به خوبی انجام ندهد در پایان سال از مردم غذرخواهی کند، تاکید کرد:همان طور که انرژی هسته ای حق مسلم ماست احیای دریاچه ارومیه هم حق مسلم ماست و انصاف نیست با اجرای برخی طرح های غیرضروری و فرعی در کشور آینده این دریاچه به خطر بیافتد.


نوشته شده در   سه شنبه 15 ارديبهشت 1394  ساعت  12:51   توسط   مدير سايت روابط عمومی دانشگاه    تعداد بازدید  748
چاپ بازگشت
نظرات شما :